Projektowanie i wdrażanie systemów cyberbezpieczeństwa

Zabezpiecz infrastrukturę, stacje końcowe, sieć, chmurę, pocztę elektroniczną

i aplikacje ze specjalistami 4Prime.

Antywirus to już przeszłość

Oprogramowanie antywirusowe opiera się na sygnaturach, co oznacza, że chroni jedynie przed znanymi atakami. Ponadto dzisiejsze mechanizmy obfuskacji kodu i polimorfii stosowane przez cyberprzestępców sprawiają, że antywirusy stają się nieskuteczne, czego przykładem są choćby liczne incydenty ransomware w ostatnich latach. Dodatkowo coraz więcej ataków jest przeprowadzanych bez wykorzystania złośliwego kodu (malware'u), co oznacza, że jedynym sposobem wykrycia zagrożeń staje się zaawansowana analiza behawioralna.


Obecnie jedyną skuteczną metodą ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami są systemy EDR i NDR, które zbierają bogatą telemetrię oraz skupiają się na wykrywaniu i blokowaniu anomalii.

Nowoczesne narzędzia cyberbezpieczeństwa dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Projektujemy, wdrażamy i utrzymujemy systemy ochrony od globalnych producentów od ponad 12 lat.


Z 4Prime IT Security zadbasz o:

Bezpieczeństwo infrastruktury i sieci
#NGFW
#NDR
Od tego jak funkcjonuje sieć uzależnione jest funkcjonowanie całej organizacji. Aplikacje biznesowe, maile, telefony - wszystko to przestaje działać, kiedy nie działa sieć. Dlatego ważne jest, aby wybierać technologie sieciowe, które są sprawdzone i stabilne. Firewalle nowej generacji (NGFW) czy systemy NDR pozwalają, bez ingerowania w stacje końcowe, zapewnić bezpieczeństwo przesyłanych danych.
Bezpieczeństwo stacji końcowych
#EDR
#XDR
Zapewnienie bezpieczeństwa stacji końcowych w organizacji to wyzwanie. To tutaj powstają oraz są przechowywane dane, którym trzeba zapewnić poufność, integralność i dostępność. Ogromna liczba aplikacji, ich podatności, ograniczona moc komputerów osobistych, mobilność oraz brak standaryzacji i niefrasobliwość użytkowników to wyzwania dla szefów działu bezpieczeństwa. Nowoczesne rozwiązania ochrony stacji końcowych połączone z analityką bezpieczeństwa, czyli EDRy lub – bardziej zaawansowane – XDRy, zastępują tradycyjne, nieefektywne antywirusy oparte na sygnaturach, dostarczając skuteczną ochronę użytkowników.
Bezpieczeństwo chmury
#ZTNA
#SASE
#SWG
#CSPM
Rozwiązania chmurowe to przede wszystkim elastyczność, szybkość i wygoda. Przeniesienie zasobów do chmury niesie jednak liczne wyzwania związane z bezpieczeństwem danych, komunikacją, współdzieleniem zasobów, wymiarowaniem infrastruktury i fizyczną lokalizacją danych przedsiębiorstwa. Pomimo że środowiska chmurowe uchodzą za bezpieczne, nasze bezpieczeństwo w praktyce zależy od jakości konfiguracji wielu elementów, m.in. dostępu i uprawnień do zasobów chmurowych. Dlatego posiadanie dodatkowych, wyspecjalizowanych narzędzi bezpieczeństwa chmury okazuje się niezbędne do zapewnienia integralności, poufności i dostępności danych.
Bezpieczeństwo poczty elektronicznej
#Anty-spam
#Anty-APT
#Email-security
Bezpieczeństwo poczty elektronicznej to złożony proces. Obejmuje on szereg zagadnień związanych z konkretnymi zagrożeniami (malware, phishing czy spam) i metodami zabezpieczania się przed atakami. Niezależnie od rodzaju ataku firmie grożą nie tylko wielomilionowe straty, ale również utrata reputacji i zaufania rynku.
Bezpieczeństwo aplikacji
#VulnerabilityManagement
#AutomatyzacjaTestów
#TestyPenetracyjne
#API
Aplikacje biznesowe stanowią serce każdej organizacji działającej w Internecie. W dynamicznie zmieniającym się świecie istotne jest, aby polityki bezpieczeństwa były wdrażane na każdym etapie tworzenia oprogramowania: od projektowania, przez implementację i wdrożenie, aż po monitorowanie produkcji. Nie można zapominać także o wsparciu programistów poprzez ciągłą edukację i wyposażanie ich w narzędzia, które umożliwiają identyfikację podatności jeszcze na etapie produkcji kodu. Integracja tych praktyk w strategię bezpieczeństwa aplikacji pozwala nie tylko chronić dane biznesowe, ale również budować zaufanie użytkowników i partnerów.
Zarządzanie dostępem uprzywilejowanym
#PAM
#MFA
#2FA
Administratorzy IT posiadają nadzwyczajne uprawnienia do obsługi systemów, co sprawia, że od lat są najbardziej pożądanym celem ataków. Przejęcie konta administratora domeny oznacza dla atakującego dostęp do wszystkich systemów i danych w firmie, łącznie z korespondencją zarządu, danymi finansowymi i potencjalną możliwością sparaliżowania systemu produkcyjnego przedsiębiorstwa. Skutkiem takiego ataku może być całkowite przejęcie firmy. Systemy PIM/PAM, ukierunkowane na ochronę użytkowników i dostępów uprzywilejowanych, zajmują się bezpiecznym przechowywaniem, generowaniem silnych haseł i zabezpieczaniem kont w organizacji. Wraz z systemami wieloskładnikowego uwierzytelniania (MFA) porządkują kwestię bezpiecznego dostępu użytkowników do najcenniejszych zasobów firmy.
Ochronę danych
#DLP
#DAM/DBF
Przestępczość i wyłudzenia w obszarze ochrony danych powodują ogromne straty firm, sięgające miliardów dolarów rocznie. Ochrona danych zaczyna się od polityki bezpieczeństwa, w której definiujemy, co i na jakim poziomie chcemy zabezpieczać, kto ma mieć dostęp do danych, a także które z nich są dla przedsiębiorstwa najcenniejsze. Dopiero po zdefiniowaniu tych kwestii, nadchodzi czas na zaprojektowanie systemu bezpieczeństwa danych, opartego na produktach do klasyfikacji informacji, ochrony przed ich wyciekiem (DLP) oraz związanych z ich przetwarzaniem i przechowywaniem (DAM/DBFW).

Zadbaj o bezpieczne jutro Twojego biznesu.

Współpracujemy z firmą 4Prime od ponad dziesięciu lat. Zespół odegrał kluczową rolę w budowaniu naszej infrastruktury IT i nieprzerwanie dostarczał usługi i wsparcie na bardzo wysokim poziomie.

Dostarczamy i obsługujemy wiodące systemy bezpieczeństwa IT

Sprawdź naszą ofertę

Atak na Twoją firmę mógł się zacząć już miesiąc temu.

Sprawdź, jak możesz zapewnić bezpieczeństwo swojej organizacji już dziś.